Hämmastav ravipotentsiaal – tüvirakud ja koroonaviirus

Anname ülevaate suurepärasest uudisest Miami Ülikoolist, kus arstid alustasid tüvirakuravi uuringut COVID-19 korral raske kopsupõletikuga patsientidel. Miami Ülikooli professor ja tüvirakuteraapia teadlane dr Camillo Ricordi ütles, et ühest nabaväädist saadud rakud, mis tavaliselt pärast sünnitust ära visatakse, saab genereerida sellisel hulgal tüvirakke, et neist jaguks üle 10 000 patsiendi raviks. Tüvirakkudest on võimalik saada spetsialiseerunud …

Hämmastav ravipotentsiaal – tüvirakud ja koroonaviirus Read More »

Tüvirakud aitavad ravida ka HIV-i

HIV on tõsiseks probleemiks kogu maailmas – praegu on kokku ligikaudu 37 miljonit HIV-nakatunud inimest. See teema pole võõras ka Eestis. Nimelt on Euroopa Liidu linnadest kõrgeim HIV-i nakatunud inimeste protsent Narvas, olles hinnanguliselt 4%. Kokku on aastate jooksul Eestis HIV-i diagnoositud 9492 inimesel. Tüvirakud pakuvad paranemisvõimalusi HIV patsientidele.

Lapse nabaväät – väärt TERVET elu!

Võib öelda, et varasemalt oli nabaväät justkui ülearune materjal, mis lapse sünni järgselt lihtsalt minema visati. Praegu on aga lapsevanemad kursis, et säilitatud nabaväät võib osutuda äärmiselt tähtsaks materjaliks.

Lastelt on meil nii palju õppida!

Shai loo on kirja pannud tema ema, Frances Verter, kellest oli juttu eelmises kirjutises. Sellest loost sai alguse tänuväärne ettevõtmine, mis on abiks paljude laste vanematele.

Abiks lapsevanematele

Kuigi paljud lapsevanemad tajuvad, et tüvirakkude säilitamine võiks olla midagi väga olulist nende lapsele, ei ole selle otsuse tegemine kerge. Mistahes valik ka teha, tasub eelnevalt tutvuda kogu infoga.

Kui saaks vaid aja tagasi…

Me kõik teame, milleks on loodud ravimid. Niisamuti, et üks ravim aitab ühe, teine teise haiguse korral. Kuid mis „ravim“  aitaks kõikide haiguste puhul?

Copy link
Powered by Social Snap