Tüvirakkude säilitamine

Isiklike tüvirakkude säilitamine on hindamatu väärtusega investeering, mis võib osutuda elupäästjaks, kui tabama peaks mõni raske haigus.

Elumus on esimene litsentseeritud ettevõte Eestis, mis korraldab tüvirakkude kogumist nabaväädist ning hambasäsist ja kogutud tüvirakkude säilitamist.

Tüvirakkude saamiseks võetakse nabaväädiveri ja -kude vahetult pärast sünnitust, hambasäsist aga pärast hamba väljakukkumist või eemaldamist. Kogutud tüvirakud töödeldakse, külmutatakse ning säilitatakse madalal temperatuuril. Säilitatud tüvirakke saab igal ajal sulatada, et neid raviks kasutada.

Coverlayer tüvirakkude säilitamine

MIKS ON TÜVIRAKKUDE SÄILITAMINE KASULIK? 

Lapse tüvirakkude säilitamine on investeering lapse tervisesse – tüvirakke on võimalik vajaduse korral kasutada erinevate haiguste ning traumade ravimiseks. Põhjusi selle investeeringu tegemiseks on mitmeid. 

  • Säilitatud tüvirakke saab kasutada tänase seisuga standardravina ligi 100 erineva haiguse raviks, kuid haiguste nimekiri pikeneb järjest.
  • Lapse isiklike tüvirakkude säilitamine tagab, et 100%-lise sobivusega tüvirakud on vajaduse tekkel olemas. Isiklike tüvirakkude kasutamisel on sobivus absoluutne, kuid lisaks sobivad sinu lapse tüvirakud 25%-lise tõenäosusega ka tema õdede-vendade ning 16%-lise tõenäosusega vanemate raviks.
  • Ravivajaduse tekkides saab isiklikud tüvirakud kätte kiiresti. Sobivate doonorrakkude leidmine võib võtta aega nädalaid või kuid ja kauemgi. Võib ka juhtuda, sobivaid rakke ei leitagi.
  • Tüvirakkudel on tuleviku meditsiinis suur potentsiaal. Neil on laialdaselt võimalikke rakendusi alates südamehaiguste ravist kuni neuroloogiliste häirete ravimiseni. Jätkuva teadustöö tulemusena hakatakse tüvirakuravi suure tõenäosusega üha enam kasutama.  

FUTURE HEALTH BIOBANK

Tüvirakke saab säilitada ainult spetsiaalsetes tüvirakupankades. 

Elumus teeb koostööd Future Health Biobank-iga, mis on üks maailma suurimaid tüvirakupanku. See biopank on pakkunud isiklike tüvirakkude säilitamisteenust juba üle 20 aasta ning seal on võimalik säilitada nabaväädivere, nabaväädikoe ja hambasäsi tüvirakke. Ligikaudu 100 000 perekonda 94-st erinevast riigist säilitab tüvirakke Future Health Biobank-is, mis annab tunnistust panga kõrgest usaldusväärsusest. 

Ka eestlastel on nüüd võimalus tüvirakke selles pangas säilitada. Elumuse vahendusel toimub tüvirakkude kogumine mugavalt Eestis, aga nende säilitamine turvaliselt Inglismaal. Kohe, kui säilitatud tüvirakke on tarvis kasutada raviks, saadab Future Health Biobank need kliendi poolt valitud raviasutusse/kliinikusse tasuta. 

Miks valida Future Health Biobank?

  • Ülemaailmse tegevusega biopank, millel on laboratoorium Inglismaal ning säilitusüksused Inglismaal ja Šveitsis. Pangal on oma esindused 40 riigis, lisaks koostööpartnereid ca 60-s riigis, sealhulgas ka Eestis.
  • Tipptasemel tehnoloogia vere ja koe töötlemiseks, mis võimaldab kätte saada maksimaalse koguse tüvirakke ja loob eeldused edukaks tüviraku raviks tulevikus.
  • Kui tüvirakke on raviks tarvis, saadab Future Health Biobank need koheselt tasuta kliendi poolt valitud raviasutusse.
  • Future Health Biobank on üks enim akrediteeritud biopankadest maailmas.
  • Tüvirakkude säilimine on tagatud mitmekordsete turvasüsteemidega.
  • Future Health Biobank pakub lisateenustena veregrupi määramist ning toidutalumatuse skriiningtesti nabaväädiverest.