TEGUS RASEDUS: 21 OLULIST ETTEVÕTMIST ÜHEKSAKS RASEDUSKUUKS

Rasedus on ootust täis teekond, mille juurde kuuluvad ettevalmistus ja lai emotsioonide spekter. See on aeg hoida ennast sama palju kui enda sees kasvavat elu ning valmistuda imeliseks uueks eluetapiks.

Sellest artiklist leiad olulised tegevused, mis aitavad sul eelseisvaks elumuutuseks valmis olla ning oma raseduskogemust maksimaalselt nautida. Olgu selleks siis suhted oma partneriga, emaduseks valmistumine või lihtsalt enda hellitamine – need tegevused muudavad rasedusaja tähendusrikkaks ja meeldejäävaks.

Coverlayer rasedus

Esimese trimestri tegevused

1. Alusta raseduspäevikut.
Päeviku pidamine on alati olnud tõhus meetod järelemõtlemiseks ja meenutamiseks ning raseduse ajal täidab see mõlemat eesmärki. Pane kirja oma mõtted, enda sees pulbitsevad tunded, kehalised muutused ja unistused. Aastaid hiljem viib nende lehekülgede sirvimine sind tagasi nende esimeste emaduseemotsioonide juurde.

2. Mine oma esimesele ultraheliuuringule
Elus on vähe sama meeldejäävaid sündmusi nagu oma beebi südamelöökide esmakordne kuulmine. Ultrahelikabinetis kajav kiire põks-põks on uue alguse heli. Ära unusta küsida esimest pilti oma lapsest!

3. Koosta lugemisnimekiri järgnevaks üheksaks kuuks
Raamatud on head kaaslased; need annavad teadmisi ja pajatavad põnevaid lugusid. Varusta end raamatutega raseduse, sünnituse ja lapsevanemaks olemise kohta. Kindlasti leiad kasulikke teadmisi ja näpunäiteid selle kohta, mida oodata, kuidas valmistuda ja kuidas oma beebi eest parimal võimalikul moel hoolt kanda. Kuid ära unusta lisada oma nimekirja ka mõnda kerget ja rasedusega mitteseotud raamatut, et lugemisvara mitmekesistada ja enda meeltele meeldivat hingetõmbeaega anda.

4. Alusta päevade lugemist beebi saabumiseni
Ootuses on põnevust! Päevade mahakriipsutamine visuaalses kalendris on lihtne, kuid tore viis päevade loendamiseks beebi saabumiseni. Iga mahatõmmatud päev on päev lähemale oma pisibeebiga kohtumisele.

Teise rasedustrimestri seiklused

 5. Tee kerget trenni
Teisel trimestril saavutab energiatase sageli haripunkti, mistõttu on see ideaalne aeg kergeks kehaliseks treeninguks. Rasedate jooga, vesivõimlemine või regulaarsed jalutuskäigud pargis on kasulikud nii sulle kui ka sinu kõhubeebile.

6. Mine partneriga reisile
Kolmandal trimestril võib reisimine olla tülikas, kuid teine trimester on väikeseks puhkusereisiks täpselt õige aeg! Vali rahulik ja romantiline sihtkoht, kus saate koos partneriga kvaliteetaega veeta enne, kui teie duost saab trio.  

7. Planeeri oma lapse tüvirakkude kogumine
Kaalu võimalust panna oma lapse nabaväädiveri ja -kude tüvirakupanka. See on otsus, mis võib lapsele terviseprobleemide tekkimisel kas siis lapse- või täiskasvanueas suureks abiks olla. Uuri põhjalikult tüvirakuravi võimalusi ning võta ühendust Elumuse konsultantidega, et selle teema kohta rohkem infot saada.

Coverlayer lastetuba

8. Käivita lastetoa projekt
Ah, lapse toa kujundamine ja sisustamine! Süvene sisekujundusajakirjadesse, uuri Pinteresti ja hakka värskele maailmakodanikule maapealset paradiisi looma. Alates värvide valimisest kuni mööbli kokkupanemiseni on iga tegevus samm lähemale sinu rõõmurulli tervitamisele.

9. Mine beebivarustuse osturetkele
Naudi igat hetke oma titale riiete ning muu tarviliku valimisel! Ja kaasa sellesse ostuhullusesse ka oma partner!

10. Mine fotosessioonile
Jäädvusta oma sära ja kasvav kõht professionaalsel fotosessioonil. Need ajatud fotod jäävad seda põgusat aega alati meenutama. Looduskaunis kohas tehtud pildid on sama lummavad kui stuudios või kodus pildistatud fotod.

Kolmanda trimestri ettevalmistused

11. Korralda beebipidu
Beebipidu on suurepärane võimalus tähistada tähtsat aega sinu elus koos sõpradega. See pidu ei tähenda üksnes kingitusi – see on läheneva emaduse tähistamine sõprade ja pere seas. Pea meeles jäädvustada koosviibimine meeleolukate fotodega!

12. Vali lapsele arst
Sinu lapse tervis on esmatähtis, seega alusta lastearsti otsimist varakult. Leia arst, kes pole mitte ainult tunnustatud, vaid kes jagab sinu kasvatusfilosoofiat. Küsi soovitusi, planeeri külastusi ja otsusta, keda usaldad ning kellega end mugavalt tunned.

13. Koosta sünnituseks playlist
Sünnitus on intensiivne ning muusika võib seejuures nii rahustavalt kui ka jõudu andvalt mõjuda. Vali laulud, mis on tähenduslikud, rahustavad, meeleolukad või motiveerivad – kõik selline, mis sind tähtsal päeval kõige rohkem aitab.

14. Sea sisse beebipäevik
Sea beebipäevik juba enne beebi saabumist sisse, et kõik pildid ja mälestused sinu beebi elust saaksid esimesest hetkest alates talletatud. Tulevikus on sul tore seda päevikut lehitseda ning meenutada lapse esimesi kogemusi maailmas

15. Korrasta pesa
Kodu korrastamine enne sünnitama minemis pakub meelerahu. Lisaks aitab puhas ja korras ümbrus tunda sul end lõdvestunumalt ja rahulikumalt enne, kui beebi kogu maailma võrratult pea peale pöörab.

16. Paki kokku oma haiglakott
Sünnituspäeva lähenedes on haiglakoti pakkimine rahustav tegevus. Võta kaasa kõige olulisemad asjad – mugavad riided, vajalikud dokumendid, tualetitarbed ja mõned lisamugavused, nagu näiteks lemmikpadi. Ära unusta lapse esimesi riideid ja igaks juhuks ka mähkmeid.

Enesehooldus ja lõõgastus

 17. Käi massaažis
Hea massaaž on maagiliselt, eriti kui keha peab uue elu loomise nimel ületunde tegema. Rasedusaegne massaaž tagab parema enesetunde, vähendab stressi ja pakub sulle väljateenitud õndsushetke.

 18. Õpi meditatsioonitehnikaid
Vaimu jõud on erakordne, eriti kui tegemist on sünnitusega. Tutvu meditatsiooni- ja lõõgastustehnikatega, mis võivad sünnituse ajal suureks abiks olla ning rahulikkust sisendada.

19. Ära unusta kohtinguõhtuid!
Sinu suhe väärib tähelepanu. Leia kohtinguõhtuteks aega ja väärtusta neid viimaseid kahekesiolemise hetki. On selleks siis peen õhtusöök või kinoõhtu, aitab koosveedetud aeg tugevdada romantikat ja sidet peagi kasvava pere vahel.

Eneseharimine

20. Mine sünnituskoolitusele
Igaühel, kes pole varem sünnitanud, on kindlasti sünnitusprotsessiga seotud küsimusi. Sünnituskoolitusel saad vastuse kõikidele oma küsimustele ning palju  väärtuslikke teadmisi selle kohta, mida oodata. Loengud hõlmavad kõike alates sünnituse etappidest kuni erinevate valu leevendamise tehnikateni. Lisaks on see suurepärane võimalus teiste lapseootel emadega kohtuda ning kogemusi vahetada.

21. Osale imiku esmaabi kursusel
Ohutus on iga lapsevanema prioriteet ja imikute esmaabi kursusel osalemine võib päästa elu. Kursustel õpid, mida teha palaviku, põletuse, hingamisteede sulguse või muu trauma korral. Lisaks kasulikele oskustele saad ka meelerahu teadmisest, et oled valmis ootamatustega toime tulema.

Kokkuvõte

Kõik need kakskümmend üks tegevust muudavad sinu rasedusaja veelgi meeldejäävamaks ja tähendusrikkamaks. Kõige tähtsam on seda erilist aega nautida ning eesootavatele emaduse rõõmudele energiliselt vastu astuda!